Blog

2019-05-27

Grubość styropianu - jaka właściwa

Grubość styropianu - jaka właściwa

Jedną z najpopularniejszych metod ocieplania ścian jest zastosowanie specjalnych termoizolacyjnych materiałów, w tym wypadku dużym powodzeniem w dalszym ciągu cieszą się płyty styropianowe. Wiesz jak je dobrać?

2019-04-25

Pleśń na ścianie – przyczyny i przeciwdziałanie

Pleśń na ścianie – przyczyny i przeciwdziałanie

W Twoim domu pojawiła się pleśń na ścianie? Zmagasz się z problemem wysokiej wilgotności w budynku biurowym? Z tego artykułu dowiesz się, jakie są przyczyny powstawania pleśni w budynkach i co można zrobić, by temu przeciwdziałać. Zapraszamy do lektury!

2019-02-11

Jak naprawić uszkodzony tynk?

Jak naprawić uszkodzony tynk?

Czynniki atmosferyczne, takie jak niskie temperatury, wiatr czy wilgoć, często powodują uszkodzenie warstw ochronnych czy dekoracyjnych, takich jak na przykład tynk. Jak naprawić uszkodzenia?

2018-12-19

Farba akrylowa czy lateksowa - którą wybrać?

Farba akrylowa czy lateksowa - którą wybrać?

Ładne wnętrze to nie tylko estetyczny dobór przedmiotów, lecz także dobrze pomalowane ściany. Dobrze, gdy farba jest nie tylko zespolona kolorystycznie z wnętrzem, lecz także nałożona w sposób dokładny i estetyczny.

2018-10-19

Fuga – czym się kierować przy jej wyborze?

Fuga – czym się kierować przy jej wyborze?

Fugi nie tylko wpływają na estetyczny wygląd podłóg i ścian. Dobierając odpowiednią fugę, możemy również zadbać o dobre właściwości użytkowe danego pomieszczenia, w którym położymy płytki.

2018-09-12

Wybór wełny do ocieplenia poddasza

Wybór wełny do ocieplenia poddasza

Docieplenie poddasza to niezwykle istotny etap prac budowlanych, ponieważ to właśnie od niego będzie zależeć dalsza eksploatacja obiektu, jak również to, jak wysokie będą koszty związane z ogrzewaniem. Czym się kierować podczas wyboru wełny?

2018-07-28

Podkład tynkarski – zalety zastosowania

Podkład tynkarski – zalety zastosowania

Podkład tynkarski to produkt, który pozwala na poprawienie przyczepności zaprawy oraz masy tynkarskiej do podłoża, ale także ułatwia wykonanie wyprawy tynkarskiej. Jest także pomocny przy wyrównaniu przebiegu procesu wiązania i wysychania wcześniej nałożonego tynku.

2018-06-25

Udany remont – krótki tutorial

Udany remont – krótki tutorial

Remont domu często odkładamy na później. Wynika to z braku czasu, strachu przed dużym nakładem pracy, wieloma obowiązkami związanymi z wyborem materiałów budowlanych oraz firmy remontowej, a następnie monitorowaniem postępów. Zanim zrezygnujesz z koniecznego remontu swojego mieszkania, zapoznaj się z naszymi 5 krokami, jak skutecznie, szybko i bez stresu odświeżyć wnętrze.

2018-04-30

Wszystko, co należy wiedzieć o gładziach

Wszystko, co należy wiedzieć o gładziach

Masy i gładzie szpachlowe są nieodzowne, jeśli chcemy idealnie wygładzić ściany bądź sufity przed malowaniem, tapetowaniem bądź innymi pracami wykończeniowymi. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele produktów tego typu, które kuszą takimi zaletami, jak łatwość aplikacji czy też krótki czas wysychania. Jak jednak wśród wszystkich tych produktów wybrać ten, który idealnie spełni nasze oczekiwania?

2018-03-31

W jaki sposób chronić drewno we wnętrzach?

W jaki sposób  chronić drewno we wnętrzach?

Drewno to materiał, który chętnie gości we wnętrzach naszych domów i mieszkań. Jego ciepły charakter oraz wieloletnia wytrzymałość sprawiają, że jest bardzo często wykorzystywanym materiałem do produkcji mebli, podłóg, drzwi czy też boazerii. Jednak, aby drewno służyło nam przez długie lata oraz przez cały ten czas zachowało swój nienaganny wygląd, konieczne jest zastosowanie do jego ochrony odpowiednich środków. Jak o nie dbać?

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel