Udany remont – krótki tutorial

2018-06-25
Udany remont – krótki tutorial
Udany remont – krótki tutorial

Remont domu często odkładamy na później. Wynika to z braku czasu, strachu przed dużym nakładem pracy, wieloma obowiązkami związanymi z wyborem materiałów budowlanych oraz firmy remontowej, a następnie monitorowaniem postępów. Pojawiają się obawy przed dodatkowymi kosztami, których nie uwzględniliśmy wcześniej. Zanim zrezygnujesz z koniecznego remontu swojego mieszkania, zapoznaj się z naszymi 5 krokami, jak skutecznie, szybko i bez stresu odświeżyć wnętrze.


Plan i harmonogram prac

Odpowiedni plan w znaczącym stopniu przyczynia się do powodzenia przeprowadzanego remontu. Powinieneś wiedzieć, co wymaga zmian w Twoim mieszkaniu, co chcesz osiągnąć, a także na jak dużo pozwala Twój budżet. Najprostszą metodą planowania jest spisanie potrzeb, oczekiwań i celów na kartce wraz z wydatkami, na które możesz sobie pozwolić.

Wybór firmy remontowej

Duża ilość firm remontowych nie ułatwia wyboru. Im jest ich więcej, tym więcej czasu powinieneś poświęcić na zapoznanie się z ich ofertami. Warto jest również uwzględnić opinie klientów, dzięki czemu będziesz mógł skonfrontować zapewnienia firmy z rzeczywistymi efektami jej pracy. Niezawodny oczywiście w tym celu będzie Internet.

Zakup materiałów budowlanych

W zależności od oferty firmy remontowej i podpisanej umowy zakupem materiałów budowlanych zajmuje się firma lub Ty sam. Co więcej, dobrze zrobić rozeznanie w cenach, jakie oferują sklepy. Firmy remontowe współpracują z wieloma z nich, dzięki czemu otrzymują atrakcyjniejszą ofertę niż klienci indywidualni.

Przygotowanie mieszkania do remontu

To, czego nie zrobi za Ciebie firma remontowa, to porządki w mieszkaniu – nie przygotuje go do wykonania właściwych prac. W domu czy też remontowanym pomieszczeniu nie mogą się znajdować żadne wartościowe przedmioty i elementy wyposażenia. Meble przenieś do innych pomieszczeń, garażu lub piwnicy. Jeżeli remont jest większy i obejmuje więcej niż jedno pomieszczenie, a Ty nie dysponujesz wolną przestrzenią pozwalającą na przechowanie mebli i akcesoriów, możesz wynająć przestrzeń magazynową.

Utylizacja odpadów

O składowaniu odpadów warto pomyśleć, zanim jeszcze firma remontowa wejdzie do Twojego domu. Obecnie usługi odbioru i utylizacji odpadów świadczy wiele firm, dlatego jej znalezienie nie powinno być dla Ciebie problemem. Przy dużym remoncie nie zapomnij ponadto o wynajęciu kontenera.

Nie warto odkładać remontu w czasie, to może spowodować, że będzie znacznie więcej do zrobienia. Dobre przygotowanie to podstawa, która zwiększa Twoje szanse na szybki, zgodny z Twoim budżetem i oczekiwaniami remont.


Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel