Styropian elewacyjny 25 cm SWISSPOR LAMBDA MEGA WHITE® m3

 • Produkt przeznaczony do docieplenia zewnętrznej warstwy elewacji. Jeden z elementów składowych systemu dociepleń.
 • Uwaga: Jeśli planują Państwo skompletować różne styropiany (rodzaje, grubości) od tego samego producenta, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi
Producent: SWISSPOR
Producent: SWISSPOR
Kolor: Biały
Przeznaczenie: Fasada
Grubość [cm]: 25
323,70 zł
278,04 zł
/ m3
Oszczędzasz 14% (45,66 zł).
0.1 m3

Styropian elewacyjny 25 cm SWISSPOR LAMBDA MEGA WHITE® m3

LAMBDA MEGA WHITE® trzyma się muru o 50% mocniej niż zwykły styropian.

Szary styropian ma słabszą przyczepność do kleju niż biały. Jest to jeden z powodów odpadania szarych płyt od fasad. Płyta MEGA WHITE® od strony muru ma głębokie rowki, co zwiększa powierzchnię klejenia i tym samym zwiększa siłę połączenia płyty z murem. Płyta MEGA WHITE® nie odpadnie, nawet jeśli jest przyklejona zwykłym klejem do styropianu.

Styropian LAMBDA MEGA WHITE® jest zabezpieczony przed ryzykiem odpadania i wytapiania, powodowanym przez słońce.

Ze względu na ciemny kolor, słońce nagrzewa szary styropian do tak wysokich temperatur, że ocieplenie ulega uszkodzeniom. Uszkodzenia polegające na odpadaniu płyt, wygięciach i wytopieniach są widoczne od razu. Po latach mogą się również pojawić spękania powierzchni elewacji. W przypadku LAMBDA MEGA WHITE®, szary rdzeń jest chroniony przez białą warstwę, która odbija promienie słoneczne. Wystawiona na słońce powierzchnia MEGA WHITE® jest chłodniejsza od powierzchni zwykłego szarego styropianu nawet o 60°C

.

Waga (gęstość pozorna) to bezkompromisowy i nieubłagany wskaźnik jakości styropianu.

Im wyższa waga, tym wyższa wytrzymałość mechaniczna i lepsza izolacyjność. Metr sześcienny LAMBDA MEGA WHITE® waży średnio 16 kg. Przekonaj się sam i sprawdź w wyszukiwarce frazy\„jakość musi ważyć”, „tabela gęstości styropianu”, „ile powinien ważyć styropian” itp.

Mostki termiczne zredukowane nawet o 18%.

Ilość mostków termicznych na fasadzie jest zredukowana, ponieważ płyty MEGA WHITE® są większe od tradycyjnych płyt styropianowych. W konsekwencji, do zaizolowania danej powierzchni potrzeba mniej płyt. Dzięki temu na fasadzie jest mniej połączeń między płytami, a co za tym idzie mniej mostków termicznych.

Prawidłowe nałożenie kleju jest banalnie proste, nawet jeśli nie jesteś fachowcem.

Na płycie MEGA WHITE® zaznaczony jest obszar, na który należy nałożyć klej. Po dociśnięciu płyty, grubość warstwy kleju musi wynosić około 1 cm. Zaznaczone są zarówno „placki”, jak i „obwód”. Po pokryciu całego zaznaczonego obszaru klejem, masz pewność, że klej jest nałożony metodą obwodowo-punktową i pokrywa nie mniej niż 60% powierzchni płyty.

Trzpień kołka zawsze przechodzi przez warstwę kleju znajdująca się po niewidocznej stronie płyty.

Na białej stronie płyty są zaznaczone punkty do mocowania mechanicznego (kołkowania). Nie musisz kołkować płyt we wszystkich zaznaczonych punktach. Zasady kołkowania są określone albo przez systemodawcę albo przez projektanta. Ale jeżeli już kołkujesz, to kołkuj tylko w zaznaczonych punktach, ponieważ punkty kołkowania są spasowane z zaznaczonym po drugiej stronie płyty obszarem naniesienia kleju.

Prawidłowa mijanka.

Na zewnętrznej (białej) powierzchni płyt MEGA WHITE® zaznaczone są linie graniczne „mijanki”. Krawędź płyty górnej musi się znaleźć między liniami mijanki płyty dolnej, dzięki czemu masz pewność, że „mijanka” jest prawidłowa.

Mniej błędów wykonawczych i szybsza praca.

Styropian MEGA WHITE® jest produkowany w technologii automatowej metodą wtrysku do formy. Technologia automatowa jest znacznie droższa niż powszechnie stosowana w Polsce metoda „cięcia z bloku”, ale dzięki jej zastosowaniu każda płyta MEGA WHITE® ma idealną geometrię i lepszą stabilność wymiarową. Przyspiesza to prace dociepleniowe oraz ogranicza ilość błędów podczas prac wykonawczych.

Styropian zalecany dla najbardziej wymagających.

Styropian jakiego jeszcze w Polsce nie było…

 • mega przyczepność do podłoża (o 50% lepsza)
 • biała warstwa zabezpieczająca przed uszkodzeniami powodowanymi przez słońce
 • bezkompromisowa jakość (16 kg/m3)
 • najlepsza izolacyjność w kategorii styropianów fasadowych (λd ≤ 0,031)
 • redukcja mostków termicznych (nawet o 18%)
 • mniejsze ryzyko błędów wykonawczych
 • szybsza aplikacja

ZASTOSOWANIE

 • izolacja cieplna obiektów, gdzie ze względów architektonicznych wymagana jest mniejsza grubość warstwy izolacyjnej przy zachowaniu odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła U,
 • izolacja cieplna ścian metodą "lekką mokrą" ETICS, BSO lub "lekką suchą",
 • izolacja cieplna loggi, balkonów,
 • izolacja cieplna wieńców, nadproży, ościeży i innych miejsc narażonych na powstanie mostków cieplnych.

UWAGA!

Nie wymaga osłon. Dostępne grubości 15, 20, 25cm. Podczas prowadzenia prac ociepleniowych temperatura zewnętrzna powietrza, podłoża i materiału wbudowywanego nie może wynosić mniej niż +5°C i nie więcej niż + 25°C.

Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Parametry techniczne:
Producent:
SWISSPOR
Nazwa:
Lambda Mega White Fasada
Kolor:
Biały
Przeznaczenie:
Fasada
Grubość [cm]:
25
Ilość płyt w paczce:
2
Jednostka opakowania:
m3
Objętość paczki (m3):
0,375
Powierzchnia krycia (m2):
1,5
Współczynnik lambda:
0.031
Cena:
cena za m3
Wymiary [cm]:
125 x 60 x 25
Minimum logistyczne:
25 m3
Kategoria - rodzaj towaru:
styropian
Opinie naszych klientów
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel