TYNK MOZAIKOWY

ilość znalezionych towarów: 3

Dodatkowe zabezpieczenie detali na fasadach budynku można uzyskać poprzez zastosowanie tynku mozaikowego. Nadaje on nietuzinkowy wygląd elewacji, ale także wnętrzom. Przed jego aplikacją niezbędne jest jednak odpowiednie przygotowanie podłoża. Również samo nakładanie warstw takiego materiału powinno być wykonane przez fachowców – tylko w ten sposób efekt wizualny będzie zgodny z oczekiwaniami inwestora. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu w zakresie tynków tego typu. W razie wszelkich wątpliwości doradcy pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego produktu z szerokiego asortymentu.

Do czego nadaje się tynk mozaikowy zewnętrzny?

Po wzniesieniu ścian budynku niezbędne jest docieplenie całej konstrukcji. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu styropian, który w postaci specjalnych płyt jest przytwierdzany do elewacji. Tak przygotowaną fasadę należy zabezpieczyć przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Służy do tego tynk zewnętrzny. Jego właściwie nałożona warstwa nie tylko chroni ściany, ale również zapewnia ich estetyczny wygląd. W naszej ofercie znajduje się wiele takich zapraw – w tym także te, które przeznaczone są do pokrywania detali elewacyjnych.

Mowa o tynku mozaikowym zewnętrznym. Tworzy on powłokę o charakterystycznej fakturze. Jest ona dodatkowo różnokolorowa – warto ją pod tym względem dopasować do innych elementów budynku, np. stolarki okiennej, pokrycia dachowego czy materiału użytego do wykończenia całej fasady. Wspomniany rodzaj tynku doskonale nadaje się do położenia na podmurówki i cokoły. Można go też użyć w celu uzyskania ciekawego efektu wizualnego na detalach, które zdobią elewację. Dekoruje się nim wyróżnione obszary wokół okien czy drzwi w domach i nie tylko. Taki produkt to również dobry wybór przy wykańczaniu niewielkich części ogrodzenia.

Czy tynk mozaikowy sprawdzi się na ścianach wewnętrznych?

Nie tylko fasadę budynku można pokryć wspomnianym materiałem dekoracyjnym. Z powodzeniem wykorzystuje się go także przy tworzeniu nietuzinkowych aranżacji pomieszczeń. W takiej sytuacji należy postawić na tynk mozaikowy wewnętrzny. Jest on dostępny w ofercie naszego sklepu w różnych wariantach. Kolory użytych do jego produkcji kruszyw można dopasować według indywidualnych preferencji. W ten sposób gotowa powłoka na ścianie będzie wyglądać niepowtarzalnie.

Zastosowanie tynku mozaikowego wewnętrznego jest szerokie – można go bowiem użyć do wykończenia zarówno kuchni czy łazienki, jak i garażu. Sprawdzi się w korytarzach oraz miejscach, w których niezbędne jest zachowanie wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne przy jednoczesnym uzyskaniu atrakcyjnego wyglądu ścian. Takie tynki można w łatwy sposób umyć, a ich nakładanie nie jest procesem czasochłonnym. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy wskażą Państwu właściwy rodzaj materiału do wykończenia powierzchni zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych – w każdym budynku.

Jak należy układać tynk mozaikowy?

Przed nałożeniem zaprawy cienkowarstwowej na ścianę niezbędne jest właściwe przygotowanie podłoża pod taki materiał. Konieczne jest dopasowanie charakterystyki prac do warunków, w jakich eksploatowana będzie konkretna powierzchnia. Elewacja budynku narażona jest na działanie wielu czynników zewnętrznych, a tynk mozaikowy układa się na wspomnianym już dociepleniu. Z tego względu zalecane jest użycie nie tylko specjalnego kleju, ale również odpornej na pękanie siatki zbrojącej.

Ważną kwestią jest także wyrównanie podłoża. Warto je zagruntować, co pozwoli uzyskać optymalne parametry w zakresie przyczepności materiału. Jest to szczególnie istotne w przypadku tynku mozaikowego wewnętrznego. Gotowa do użycia zaprawa wymaga z kolei jedynie wymieszania. Następnie nakłada się ją na przygotowaną powierzchnię za pomocą specjalnej pacy. Należy przy tym pamiętać o właściwym wygładzeniu podłoża. Tynki mozaikowe nie powinny być zacierane. Dodatkowo muszą po nałożeniu wyschnąć – tylko w ten sposób ich wygląd będzie zgodny z oczekiwanym rezultatem.

Jakie są zalety tynków mozaikowych?

Materiały służące do zdobienia elewacji muszą być przede wszystkim trwałe. Zaprawy cienkowarstwowe powinny pozostawać odporne na działanie wilgoci, promieniowania UV, a także niskich temperatur. Odpowiednie parametry mają tynki mozaikowe zewnętrzne z oferty naszego sklepu. Są one trwałe dzięki zastosowaniu specjalnego spoiwa żywicznego. Największą ich zaletą pozostaje jednak nietuzinkowy wygląd. To właśnie w celu stworzenia niepowtarzalnej wizualnie elewacji wybierane są tego typu tynki, które po nałożeniu mają charakterystyczną fakturę.

Nie bez znaczenia pozostaje także ich cena. Jest ona przystępna, dlatego wykończenie ścian za pomocą tego materiału nie będzie sporym obciążeniem dla budżetu inwestora. Doświadczony fachowiec poradzi sobie z nałożeniem tynku mozaikowego w krótkim czasie, co także wpływa na ograniczenie wydatków np. przy budowie domu. Jeśli szukacie Państwo wysokiej klasy zapraw cienkowarstwowych dostępnych w różnych kolorach, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Doradzamy przy wyborze tynków dekoracyjnych przeznaczonych zarówno do ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych, a także innych materiałów budowlanych znajdujących się w szerokim asortymencie.

    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel