TYNK STRUKTURALNY

ilość znalezionych towarów: 1886

Wielu inwestorów jako kwestię priorytetową przy wykończeniu ścian budynku uznaje ich wygląd. Estetykę na najwyższym poziomie zapewni w tym wypadku tynk strukturalny. Jest to rodzaj wyprawy cienkowarstwowej, którą zastosować można zarówno na elewacji, jak i wewnątrz danego obiektu. Cechą charakterystyczną tego materiału jest nietypowa faktura nałożonej powłoki. Po wyschnięciu dzięki swojemu wyglądowi pełni ona funkcję dekoracyjną, zapewniając jednocześnie dobrą ochronę podłoża.

Czym dokładnie jest tynk strukturalny?

Masy tynkarskie powstają wskutek obróbki wybranych kruszyw. Od ich charakterystyki uzależniona jest jakość i typ takiej zaprawy. To właśnie z niej powstają natomiast tynki strukturalne. To rodzaj wyprawy cienkowarstwowej, która po nałożeniu tworzy nietypową, interesującą wizualnie strukturę. Jest ona przeznaczona zarówno do wykańczania elewacji, jak i przygotowywania nietuzinkowych aranżacji wnętrz.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo różnego rodzaju tynki strukturalne w wygodnych pojemnikach zawierających nawet 29 kg wysokiej jakości wyprawy. Są to produkty, które pozwalają na wykonanie ciekawych efektów trójwymiarowych na ścianach. Dzięki nim możliwe jest stworzenie podłoża imitującego swoim wyglądem np. beton architektoniczny. Zapraszamy do kontaktu – nasi doradcy pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego tynku strukturalnego dopasowanego do konkretnych potrzeb i oczekiwań.

Jakie są rodzaje tynków strukturalnych?

Nakładanie wypraw cienkowarstwowych dotyczy głównie ścian. To na ich powierzchnię aplikuje się specjalne powłoki ochronne, które dodatkowo stanowią optymalne podłoże dla użytych później materiałów wykończeniowych. Tynk strukturalny wewnętrzny sprawdzi się w pomieszczeniach, natomiast zaprawy określane jako zewnętrzne są zalecane do stosowania na elewacjach. Oprócz głównego podziału warto wyróżnić konkretne typy takich produktów.

Są one dostępne w naszym sklepie w wariancie akrylowym, silikonowym, nanosilikonowym, ale też mineralno-polimerowym czy mozaikowym. W większości przypadków paleta obejmuje sporą liczbę wzorów, jakie mogą wybrać klienci, uzyskując oczekiwany rezultat na pokrytych tynkiem strukturalnym ścianach. Należy zwrócić także uwagę na rodzaj faktury danej wyprawy: może być to tzw. kornik lub baranek – pierwsza sprawdzi się lepiej we wnętrzach, druga z kolei na ścianach zewnętrznych budynku.

Jak wyglądają ściany pokryte tynkiem strukturalnym?

Wspomniany rodzaj faktury ma największy wpływ na uzyskany efekt wizualny na podłożu pokrytym dekoracyjną wyprawą cienkowarstwową. Konkretne wzory tworzą się poprzez układanie obok siebie ziaren kruszywa w trakcie nanoszenia tynku strukturalnego. Wysokie uziarnienie zapewnia największą przestrzenność trójwymiarowej powierzchni ozdobnej.

Ścianę można w ten sposób bardzo łatwo dopasować do konkretnej aranżacji. Dotyczy to nie tylko wnętrz, ale również elewacji. Zachowanie spójnego wyglądu fasady budynku ze stolarką okienną oraz dachem możliwe jest właśnie dzięki użyciu odpowiedniego rodzaju tynku. Strukturalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pożądane są interesujące wizualnie efekty gwarantujące jednocześnie wysoką trwałość materiałów wykończeniowych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel