STYROPIAN FASADOWY

ilość znalezionych towarów: 451

Dlaczego odpowiednie ocieplenie elewacji jest aż tak istotne? Biorąc pod uwagę fakt, że pole powierzchni ścian zewnętrznych średniej wielkości domu jednorodzinnego wynosi około kilkuset metrów kwadratowych, prawdopodobieństwo przedostania się energii cieplnej na zewnątrz właśnie tą drogą, należy uznać na bardzo prawdopodobne. Jedynie skuteczna bariera termiczna jest w stanie zagwarantować korzystny bilans energetyczny całego budynku – a to niezwykle istotne. W przypadku fasady najczęściej wykorzystywanym materiałem jest styropian elewacyjny. Obecnie klienci mogą zdecydować się na zakup jego klasycznej odmiany białej lub nowocześniejszej – grafitowej.

Podjęcie optymalnej decyzji o wyborze konkretnego produktu jest nie tylko dość trudne, ale także wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Ewentualne popełnienie błędu na tym etapie inwestycji ma prawo wiązać się w przyszłości z odczuwalnymi wydatkami. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa domu jednorodzinnego to skomplikowany i wieloetapowy proces. Dlatego też wszystkim naszym klientom jesteśmy w stanie zapewnić rzetelne i merytoryczne wsparcie. Oferowany przez nas styropian fasadowy z pewnością wyczerpie oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Termoizolacja elewacji – styropian czy wełna mineralna?

Na rynku asortymentowym bezpośrednią konkurencją dla styropianu jest wełna mineralna. Z jakich zatem powodów to pierwszy z wymienionych materiałów wykorzystywany jest znacznie częściej? Decyduje o tym kilka kwestii. Pierwszą i jednocześnie najważniejszą z nich są właściwości termiczne. Izolacyjność cieplna wełny wynosi 0,045 do 0,032 W/(mK), a styropianu natomiast rozpoczyna się już od 0,031 W/(mK). Choć różnice nie są tutaj wyjątkowo znaczące, to zapewniamy, że warto mieć je na uwadze. Kolejną zaletę płyt wykonanych ze spienionego polistyrenu stanowi ich lekkość. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że będą one łatwiejsze i szybsze w montażu oraz nie obciążą nadmiernie konstrukcji ścian.

Dyfuzyjność wełny mineralnej, czyli jej zdolność do przepuszczania powietrza i wilgoci kształtuje się na bardzo zadowalającym poziomie – podobnie zresztą jak w przypadku styropianu. Jednakże wełna jest materiałem dosyć nasiąkliwym, a z kolei styropian szybciej wysycha. Jedyną istotną przewagę wełny nad płytami polistyrenowymi stanowi izolacyjność akustyczna. Jeżeli zatem budynek znajduje się niedaleko np. ruchliwej drogi, praktyczniejszym rozwiązaniem okaże się właśnie ten materiał. Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty. Zapewniamy obsługę kompleksową, która obejmuje nie tylko sprzedaż wysokiej jakości wyrobów budowlanych, ale także pomoc w zorganizowaniu transportu oraz znalezieniu doświadczonego wykonawcy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, gwarantując przy tym rzetelność oraz terminowość!

Jak przygotować elewację do montażu styropianu?

Aby montaż płyt styropianowych przebiegł tak sprawnie, jak tylko jest to możliwe, podłoże musi być idealnie równe, a jego powierzchnia czysta i nośna. Fragmenty zaprawy wystające ze spoin trzeba starannie skuć, a ubytki natomiast uzupełnić odpowiednią zaprawą. Wszystkie ściany należy oczyścić z kurzu, a w razie zaistnienia takiej konieczności – umyć i poczekać aż wyschną. Podczas realizacji inwestycji nasi specjaliści często spotykają się również z pytaniem dotyczącym tego, czy wykorzystanie specjalistycznych preparatów gruntujących jest w tym przypadku koniecznie?

Teoretycznie cały proces da się przeprowadzić bez ich zastosowania, choć nie jest to rozwiązanie zalecane. Brak gruntowania to jedynie pozorna oszczędność czasu i pieniędzy. Ewentualne błędy popełnione już na etapie samego montażu mogą przyczynić się do sytuacji, w której nawet najdroższy i najcieplejszy styropian nie spełni powierzonej mu funkcji. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty asortymentowej oraz do kontaktu z doradcami handlowymi, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne.

Jak wycenić styropian elewacyjny?

Podane w katalogach ofertowych ceny styropianu zawsze dotyczą 1m3. Na podstawie takiej informacji bardzo trudno jest oszacować całkowitą wartość inwestycji. Osoby niezwiązane z branżą budowlaną mogą mieć problem nie tylko z precyzyjnym wyliczeniem zapotrzebowania materiałowego, ale także naddatków roboczych wynikających z konieczności przycinania płyt. Jako doświadczeni specjaliści wiemy o tym, że planowanie dalszych etapów robót bez znajomości konkretnych kwot jest wręcz niemożliwe. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zapewniamy w tym zakresie kompleksowe wsparcie.

Pracownicy naszej firmy zajmą się przygotowaniem dla Państwa szczegółowej wyceny, w której znajdzie się zarówno sam styropian, jak i wszystkie niezbędne akcesoria pomocnicze oraz montażowe. Usługa taka wykonywana jest całkowicie za darmo, więc nie trzeba przejmować się ewentualnymi kosztami dodatkowymi. Zapewniamy, że styropian na elewację wymarzonego domu to doskonały wybór, który sprosta wszystkim oczekiwaniom. Zapraszamy do kontaktu! Aby wyliczenia były jak najprecyzyjniejsze, prosimy o dostarczenie aktualnego projektu budowlanego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel