Masy tynkarskie

ilość znalezionych towarów: 19

Przed ułożeniem tynków np. na powierzchni ścian należy odpowiednio przygotować podłoże. Mowa nie tylko o jego oczyszczeniu i wyrównaniu, ale nałożeniu środków zapewniających optymalną przyczepność gotowej wyprawy cienkowarstwowej. Właściwe parametry w tym zakresie zapewni powłoka wykonana z podkładowej masy tynkarskiej. Produkty tego typu możecie Państwo znaleźć w ofercie naszego sklepu – zachęcamy do zapoznania się z kompletną ofertą!

Czym są masy tynkarskie?

Ściany w budynkach wykonuje się z różnych materiałów – najczęściej jest to beton. Tworzy on podłoże, które wymaga właściwego przygotowania pod aplikację tynku. Z tego względu na wyrównanych powierzchniach betonowych stosuje się podkładowe masy tynkarskie. Dostępne w naszym sklepie produkty tego typu mogą być też nakładane na ściany wykonane z płyt gipsowo-kartonowych czy pokryte już gipsem bądź tradycyjnym tynkiem cementowym. Głównym zadaniem masy tynkarskiej jest dodatkowe zabezpieczenie podłoża i ochrona materiałów wykończeniowych przed czynnikami zewnętrznymi.

Określane jako podkład zaprawy zawierają dodatki gruntujące, dzięki czemu powierzchnia zapewnia idealną przyczepność tynkom akrylowym czy silikonowym. W celu uzyskania dobrze wyglądającej, ale przede wszystkim bardzo wytrzymałej powłoki na ścianach zewnętrznych lub wewnętrznych, należy zatem zastosować podkładową masę tynkarską wysokiej jakości, którą możecie Państwo znaleźć w szerokim asortymencie naszego sklepu.

Pod jakie tynki stosuje się podkładowe masy tynkarskie?

Do wykończenia ścian wykorzystuje się obecnie różne rodzaje wypraw cienkowarstwowych. Są to przede wszystkim wszechstronne tynki akrylowe oraz silikonowe. To właśnie głównie przed ich nałożeniem używa się podkładowych mas tynkarskich. Do pierwszego z wymienionych typów zapraw dobrze sprawdzi się produkt przygotowany ze specjalnego spoiwa akrylowego, które łączy się dodatkowo z naturalnym grysem i środkami gwarantującymi wysoką trwałość materiału.

Do tynków silikonowych proponujemy klientom masę stworzoną na bazie mączek kwarcowych oraz żywic syntetycznych. Zachęcamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty, w której znajdują się również zaprawy zalecane do aplikacji pod tynki mineralne – cementowe oraz cementowo-wapienne. Także i przy zastosowaniu tego typu powłok ochronnych na ścianach warto postawić na dodatkowe zabezpieczenie w postaci podkładowych mas tynkarskich wysokiej jakości. W naszym sklepie możecie Państwo również nabyć takie produkty przeznaczone pod tynki modelowane, czyli dekoracyjne.

Jakie cechy mają najlepsze masy tynkarskie?

Zadaniem dodatkowej zaprawy nakładanej przed aplikacją tynku jest zatem wzmocnienie podłoża i nadanie mu większej przyczepności. Ponadto ważne jest przeciwdziałanie korozji biologicznej. Z tego względu podkładowa masa tynkarska zawierać powinna specjalne środki ochronne, które zapobiegają powstawaniu grzybów czy glonów na powierzchni ścian. Przy wykończeniu elewacji należy z kolei pamiętać o jej zabezpieczeniu przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – niskich i wysokich temperatur, deszczu czy promieniowania słonecznego.

Odporność na takie warunki to również cecha wysokiej klasy mas tynkarskich. Powinny one także wyróżniać się niską nasiąkliwością i elastycznością, co wpływa pozytywnie na ich trwałość i dopasowanie do podłoża. Warto zwrócić uwagę, czy zaprawa tynkarska jest przygotowana do nakładania nie tylko ręcznego, ale też maszynowego. To właśnie drugi ze sposobów jest bowiem obecnie coraz chętniej wykorzystywany przez wykonawców.

      Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
      Zamknij
      pixel