Wszystko, co należy wiedzieć o gładziach

2018-04-30
Wszystko, co należy wiedzieć o gładziach
W jaki sposób  chronić drewno we wnętrzach?

Masy i gładzie szpachlowe są nieodzowne, jeśli chcemy idealnie wygładzić ściany bądź sufity przed malowaniem, tapetowaniem bądź innymi pracami wykończeniowymi. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele produktów tego typu, które kuszą takimi zaletami, jak łatwość aplikacji czy też krótki czas wysychania. Jak jednak wśród wszystkich tych produktów wybrać ten, który idealnie spełni nasze oczekiwania? Okazuje się, że z łatwością można znaleźć perfekcyjną gładź czy też masę szpachlową w ofercie polskiej firmy Śnieżka.


Gładź dolomitowa, a może klasyczna gładź szpachlowa?

W asortymencie tego polskiego producenta znajdziemy dwa produkty, które zbierają wyjątkowo pozytywne recenzje – są to gładzie wykończeniowe: dolomitowa gładź tynkowa oraz gładź szpachlowa. Oba te produkty świetnie nadają się do końcowego wygładzania takich powierzchni płaskich jak ściany czy też sufity. Zarówno gładź dolomitowa, jak i szpachlowa mogą być z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach, które narażone będą na podwyższony poziom wilgotności powietrza – mowa tu przede wszystkim o kuchniach czy też łazienkach. Nie sposób również obejść się bez tych wysokiej klasy gładzi podczas łączenia i spoinowania płyt kartonowo-gipsowych.

Jeśli chodzi o różnice między tymi dwoma produktami, to dolomitowa gładź tynkowa charakteryzuje się lepszą przyczepnością farb, zwłaszcza tych typu emulsyjnego podczas późniejszego malowania powierzchni nią pokrytych. Ponadto, wariant dolomitowy znacznie lepiej współpracuje z wszelkiego rodzaju urządzeniami wykorzystywanymi przez fachowców służącymi do szpachlowania maszynowego. Rozwiązanie takie jest coraz częściej stosowane zwłaszcza w budynkach o sporej powierzchni ścian i sufitów wymagających szpachlowania. Co więcej, wysokiej klasy wypełniacze dolomitowe sprawiają, że późniejsza obróbka gładzi po jej wyschnięciu przebiega znacznie łatwiej i szybciej.

Co wybrać do drobnych poprawek?

Do drobnych napraw w przypadku wystąpienia takich usterek jak niewielkie pęknięcia świetnie sprawdzają się masy naprawcze, wśród których możemy wybierać między masą szybkoschnącą superlekką i masą elastyczną z dodatkiem włókna szklanego. Wybór pierwszej opcji jest rekomendowany w sytuacji, gdy zależy nam na jak najszybszym wykonaniu poprawek i przystąpieniu do dalszego etapu prac wykończeniowych. Z kolei masa z dodatkiem włókna szklanego wyróżnia się wyraźnie zwiększoną wytrzymałością, a dodatkowo ceniona jest ze względu na swoją ponadprzeciętną przyczepność do podłoża.


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel